Tüp Bebek Rehberim | Tüp Bebek Tedavisi

Tüp Bebek Tedavisinde Cinsellik

Tüp Bebek Tedavisinde Cinsellik

Yumurta toplama sonrasında ve öncesinde eşimde cinsel istek başladı. Transfer sonrası da bu şekilde isterse ne yapacağım?

Merhaba Sevgili Tüp Bebek Rehberim ailesi…

Tüp bebek tedavisinde son aşama olan transfer işlemim gerçekleştirildi. Düzenli olarak ilaçlarımı kullanıyorum ve zorlamıyorum kendimi. Doktorum transfer sonrasında özellikle cinsel ilişkiyi yasakladı. Ben farklı duygular içerisinde olduğum için hiç bir şekilde cinsellik istemiyorum.Fakat erkeklerde demek durum aynı değilmiş.Eşim cinsel birliktelik yaşamak istiyor.Hatta bir yerde okumuştum.Kadınların biri ilişkiye girmiş dayanamamışlar.Ayrıca bazı kadınlarda istek artıyormuş. Bunlar ne kadar doğru ne kadar yanlış en iyisini doktorlarımız bilir ama…Ben o kadar emek verdim.Hiç bir şekilde riske atmak istemiyorum.Hatta bana yumurta toplama sonrasında bile yasaklamıştı.

Bazı tüp bebek merkezleri yumurta kalitesini düşürdüğü için yasaklıyor tedavinin ta en başlangıcında…Kadınlar oragzm yaşayacağı için rahimde kasılma yaşanmaması ve transfer sonrası embriyoların tutunması için son derece önemli olduğu aldığım bilgiler arasında mevcuttur. Gerekirse 9 ay dayanırım ben eşim istediği kadar ısrar etsin.Benim hiç umrumda olmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ