Tüp Bebek Rehberim | Tüp Bebek Tedavisi

Diyarbakır’da Tüp Bebek Yapmak

Diyarbakır tüp bebek merkezleri ve diyarbakırda tüp bebek merkezleri nasıl merkezlerdir.

Diyarbakır’da Tüp Bebek Yapmak

Uzun araştırmalar sonucu İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere gitmek yerine bende Diyarbakır ilimizde tedavi olmaya karar verdim.

Şanlıurfa, Mardin, Bingöl, Batman ve Siirt…. gibi Diyarbakır’ın çevre illerinde bulunan çiftler tüp bebek tedavisi için kendi illerinde yeterince tedavi imkanı bulamadığından büyük metropol şehirlere yönelmek zorunda kalmaktadırlar. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan çiftler, tüp bebek tedavisiyle çocuk sahibi olabilmek için çoğunlukla Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük ili olarak bilinen Diyarbakır’ı tercih etmektedirler. Çünkü Diyarbakır ili mesafe olarak İstanbul, İzmir, Ankara gibi illerden hem daha yakın hem de maliyet açısından daha ekonomik gelmektedir. Öte yandan Diyarbakır’ın hastane ve doktor potansiyeli açısından bir çok büyükşehirden çok daha iyi imkanlara sahip olduğu azımsanmayacak niteliktedir.

Diyarbakırda Hangi Tüp Bebek Merkezleri Vardır?

Diyarbakır tüp bebek merkezlerinde tedavi görerek pozitif sonuç alab bir çiftimiz
Doğru tüp bebek merkezi seçimi ve Tüp Bebek Tedavisinde Pozitif Sonuç alan bir çiftin Sevinci


Diyarbakır, köklü bir tıp fakültesine sahip olmasının yanında birden fazla özel hastaneye sahip olması ve ayrıca diğer çevre illerden kolay bir şekilde ulaşımın sağlanabilmesi bu metropol şehrin tercih edilmesinin bir diğer etkenidir. Diyarbakır’da 3 adet tüp bebek merkezi bulunmaktadır. Bu tüp bebek merkezlerinden biri Şanlurfa Yolu üzerinde bulunan Diyarbakır Dicle Memorial Hastanesi bünyesinde faaliyet göstermekte iken diğer iki tüp bebek merkezi Dağkapı semti civarında bulunmaktadır. Bu iki tüp bebek merkezi birbirine yakın mesafede olup biri Bahçeci grubu, diğeri Diyarlife Hastanesi bünyesinde hasta kabul etmektedir. Bu üç tüp bebek merkezi ile görüşerek tüp bebek tedavisi hakkında bilgi alabilirsiniz. Tüp Bebek Merkezi seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiği ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır’da faaliyet gösteren tüp bebek merkezlerine ait bilgiler aşağıda listelenmiştir. Sürecin ne kadar zor ve meşakkatli olduğunu bildiğimizden dolayı hastane koşulları ve doktor tecrübesini göz önünde bulundurarak en doğru tercihi ve analizi yine siz yapacağınıza inanıyoruz. Dikkat edilmesi gereken konu şu ki, anne ve baba adayları ümitlerini ve hayallerini tüp bebek merkezinin başarısına bağladığından dolayı tüp bebek merkezleri, bunun bilincinde olup olaya ticari olarak bakmamalıdır. Anne ve baba adayları başarılı sonuçlar elde edebilmeleri açısından tedavi gördüğü tüp bebek merkezine güveni tam olmalıdır. Tüp Bebek Merkezi, hastayı her aşamada bilgilendirmeli ve endişelerini gidermesinde yol gösterici olmalıdır. Bize gelen mesajlarda en çok tüp yakınılan konulardan biri de bilginin yeteri kadar hastalara verilmediğidir.

Tüp bebek tedavisinde zor süreçlerden biri olan karar aşaması herkesin en büyük sorunudur.

Diyarbakırda Nasıl Misafir olarak kalabilirim?

Diyarbakır’a Şehir dışından gelen hastalar için Polisevi, Öğretmenevi, DSİ misafirhaneleri temiz ve hesaplı yerlerdir. Diyarbakır’a gelmeden önce yer ayırtmayı unutmayın. Çünkü bu kamu misafirhanelerine talep oldukça fazla olduğundan boş yer bulamayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ