Tüp Bebek Rehberim | Tüp Bebek Tedavisi

35 Yaşından sonra çok büyük zorluklarla Tüp Bebek yaptım.

35 Yaşından sonra çok büyük zorluklarla Tüp Bebek yaptım.

35 Yaşında kadar doğal yollarla çocuk sahibi olamadım. Çünkü çikolata kistim vardı. Sonunda hamile kaldım…

Bende 35 yaşından sonra başımdan geçen tüp bebek tedavisi hikayemi ve yaşadığım deneyimleri anlatmak istiyorum. Bu platformla umarım bir çok tüp bebekle anne olmak isteyenlere ulaşırım.

Eşim devlet memuru olduğu için Mardin ilimizin kırsal bir kesiminde ikamet ediyordum. Evlendikten sonra iki yıl geçmesine rağmen çocuk sahibi olamadık. Çikolata kistim var ve 35 yaşında olduğum için yumurta rezervim azalmıştı. Ankara ve İstanbul’da farklı kadın doğum uzmanlarında tedavi görmeme rağmen normal yolla bir türlü çocuk sahibi olamadım.

Mardine en yakın il Diyarbakır olduğu için şehrin tanınmış ünlü doktorla tanıştım. İşinin ehli, mütevazi çok iyi bir doktordu. Dicle Üniversitesinde Prof. Olduğu için çok yoğun olmasına rağmen bana zaman ayırıp hastalığımla ilgileniyordu. Adet günümden sonra günlük ilaçlarımı aldım ve yumurta ve hormon takibim günlük olarak yapılıyordu. En sonunda iki tane yumurtam oluştu bu yumurtalarla iki tane embriyo oluşmuştu

Embriyolardan biri iyi kalitede diğeri ikinci kalitedeydi. Transfer yapıldıktan sonra doktor, açık bir şekilde “bana bak vildan” dedi… “tüp bebek tedavinin sonucu biraz zor oldu olumsuz sonuç alabilirsin” dedi. Ama yine de Allahtan ümit kesilmez dedi. 12 gün boyunca Diyarbakır’da uzaktan bir akrabamın evinde kaldım. Günlük iğnelerimi sağlık merkezinde vurdum ve ilaçlarımı kullandım. Eşim Mardin’de arada bir gelip gidiyordu.Onun izinleri yoktu çünkü. Tüp bebek sonucumuzu 12 gün sonra öğrendik…sonuç maalesef negatif..

Sonuç: Uykusuz Geceler ve Hüsran

Günlerce o kadar emek ve harcadığımız masraflar , uykusuz geceler olumsuzlukla sonuçlanmıştı. Doktoru suçlamıyorum elinden geleni yapmıştı. Sadece kendimi suçladım. Eşime karşı kendimi çok mahcup ve suçlu hissediyordum. O da üzülüyordu ama içten içeydi bu üzüntüsü, belli etmiyordu. Çok dua ettim, şifalı bitkiler kullandım. Neyse ki Rabbim ol dedi. Sonunda normal yolla hamile kaldım . Nur topu gibi bir oğlum dünyaya geldi.

Tüp bebek hikayelerini okuyunca bende çok kötü oluyorum. Anne adaylarını çok iyi anlıyorum. Onlara sürekli dualar ediyorum. Umarım zor durumda olan bütün anne adayları bir an önce çocuklarını kucaklarınıa alırlar .Asla ümitsiz olmalarını ve pes etmemelerini istemiyorum. Sonuçta kaderinizde yazılmışsa mutlaka bebeğiniz olacaktır. Çok değerli bir söz benim için “ Vermek istemeseydi Allah. İstemek vermezdi…”

…. Mucize Anne Vildan….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ